Oppguiden

– Din veileder til næringslivet i Oppdal
Be om anbud
Be om anbud

Om Oppdal Kulturhus

Badeanlegget i Oppdal kulturhus

Oppdal kino

Biblioteket

Storsalen

OM KULTURHUSET

Oppdal kulturhus er et levende kultursentrum i Oppdal kommune. Hos oss er det aktivitet hver eneste dag hele uka – om det er noen som lærer seg å svømme i badet, eller noen som nyter ei teaterforestilling i storsalen.

Scene
Storsalen er hovedscenen i huset med opptil 530 sitteplasser i amfi eller 1200 stk på rockekonsert. Salen er også et flott lokale for kurs/konferanse og messer.

Kino
Oppdal kino viser film i to saler. Kinosalen med 104 plasser og storsalen med opptil 300 plasser for kino. Visninger 6 dager i uka samt utvidet tilbud i ferie/høytider

Kulturskole
Nærmere 200 barn og ungdom får sin opplæring i ulike kulturelle uttrykk gjennom kulturskolen i Oppdal. Dette er en viktig del av det levende kultuhuset vi ønsker å ha i Oppdal.

Bibliotek
Biblioteket ligger fint til i andre etasje i huset. Her får du et rikholdig tilbud av bøker, magasiner, e-bøker og filmer. Biblioteket har også arrangement som for eksempel lesestund.

Kunstgalleri
Galleriet i Oppdal kulturhus er en naturlig del av foajeen og publikumsområdet i huset. Skiftende utstillinger gjennom hele året.

Kafé
Kulturhuset driver egen kafé og kiosk som er åpen når kulturhuset er åpent. Kafeen er hjertet i huset som også selger billetter til husets forestillinger og badeanlegg

Badeanlegg
Et svært populært innslag i huset hele året både for kommunens innbyggere og tilreisende. Foruten 25 meter har vi 40 m. vannsklie, velværebad med massasjedyser og vannkanon, boblebad, barnebasseng og badstu.

Fritidsklubb
Fritidsklubben ”Go-for-it”  ligger i husets vestre del med egen inngang og er et tilbud til ungdom 13 – 19 år.

KONTAKT OSS:

Kulturhusleder
Inge Lauritzen
Telefon:  72 40 15 01
inge.lauritzen@oppdal.kommune.no

Kulturhuskonsulent/kinosjef
Morten Haagensen
Telefon:  72 40 15 03
morten.haagensen@oppdal.kommune.no

Avdelingsleder Oppdalsmuseet
Anne Lise Fløttum
Telefon:  72 40 15 04
anne.flottum@oppdal.kommune.no

Kulturhuskonsulent
Guri Hokseng
Telefon:  72 40 15 16
guri.hokseng@oppdal.kommune.no

Kulturhuskonsulent
Heidi Pawlik Carlson
Telefon:  72 40 15 15
heidi.carlson@oppdal.kommune.no


Salgskonsulent (Salg av kinoreklame /kurs-konferanse)

Gunn Tokstad Ersvik
Telefon 72 40 15 17
gunn.ersvik@oppdal.kommune.no

Driftoperatør (bygg / teknisk utstyr)
Ivar Moldal
Telefon:  72 40 15 51
ivar.moldal@oppdal.kommune.no

Tekniker (scene, kino)
Olav J. Hoel
Telefon:  40 40 30 53 (mobil)
olav.hoel@oppdal.kommune.no

Badeanlegg

Leder badeanlegg
Arne Otto Mjøen
Telefon:  72 40 15 40
arne.mjoen@oppdal.kommune.no

Biblioteksjef
Torill Åbotnes Iversen
toril.iversen@oppdal.kommune.no
Telefon:  72 40 15 20

Kulturskolerektor / Fritidsklubb
Tone Norbeck
Telefon:  72 40 15 62
tone.norbeck@oppdal.kommune.no